14 лютого відзначається Всесвітній День дарування книг. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги. Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум , саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світу.
Дитина, яка відпочиває на лавочці з книгою в руках - сьогодні на жаль, майже дивина. Тепер хлопчики та дівчатка прагнуть практично увесь свій вільний час витрачати за розвагами біля комп"ютера. І доки батьки на роботі , лімітувати їхнє "спілкування" з монітором нікому. Психологи переконані, що подібних проблем не виникає у сім"ях, де любов до книги малюку прищеплюють ще задовго до того, як він вивчить букви.
Книги відкривають небачені обрії, таємниці природи, історії народу, інколи трапляється так, що вчасно прочитаний твір підказує людині вибір життєвого шляху та професії.
Бібліотека займає особливе місце в житті людини, яка любить читати. Це запах книг, джерело мудрості, це можливість подумки перенестися в інші куточки Землі, опинитися з героями в незвичних життєвих ситуаціях, пригодах. Читання - це прекрасний відпочинок.
Завдяки підтримці небайдужих односельців бібліотечний фонд Кирило-Ганнівської бібліотеки-філії поповнився літературою для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, які вчать дітлахів бути добрими, сміливими, працелюбними, ввічливими, поважати старших і допомагати молодшим, брати на себе відповідальність за все, що зробив, дарувати іншим радість, не чекаючи нагороди взамін.
Немає коментарів:
Дописати коментар