Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе
В. Сухомлинський
2 квітня народився великий казкар усіх часів – Ганс Крістіан Андерсен (1805 – 1875 рр.). “Снігова Королева”, “Принцеса на горошині”, “Гидке каченя” – улюблені казки багатьох людей у світі. Вони та багато інших творів, принесли світову славу Гансу Крістіану Андерсену. Щорічно, другого квітня, в день народження казкаря світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим нескороминущу роль дитячої книги. Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим акцентується увага на надзвичайно важливій ролі дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь . В історії літератури мало знайдеться письменників, які б заслуговували на звання «Великий казкар», «Добрий чарівник», «Король казок». Скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872 роки. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія, гумор та сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя». Твори Андерсена спонукали українського композитора Жанну Колодуб до створення багатьох музичних творів для дітей.
Другого квітня на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам і художникам вручається Міжнародна премія ім. Г.К.Андерсена.
Першим лауреатом Міжнародної премії ім. Г.К.Андерсена стала англійська письменниця Елеонор Фарджон у 1956 році, а у 1958 р. Міжнародну премію одержала Астрід Ліндгрен із Швеції.
Лауреатами Міжнародної премії ім. Г.К.Андерсена стали відомі дитячі письменники Джанні Родарі, Туве Янссон, Кристине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Тетяна Маврина та інші.
У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає людина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя.
Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: все цікаве, що трапляється на світі, рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття тішитиме все нові й нові покоління людей.
Немає коментарів:
Дописати коментар