середа, 15 березня 2023 р.

Малювання крок за кроком

 

     Малювання – перший вид творчої діяльності дитини. З раннього віку діти беруться за олівці і фарби, створюючи поки ще “неслухняними” ручками свої живописні шедеври. Вже до початкової школи малювання стає усвідомленим, систематичним заняттям. На цьому етапі абсолютно не важливо, чи є у дитини художній хист.  Уроки  малювання  для нього – це обов’язкова  умова  формування  і  розвитку  різнобічної,  гармонійної особистості. 


      Користь малювання для дітей безсумнівна і обгрунтована з наукової точки зору:
 малювання дуже добре прокачує мозок. Малювання допомагає освоїти швидкочитання. Малюнки допомагають краще чути, жити усвідомлено і вчать помічати дрібниці. Малювання – дуже хороша ранкова зарядка для мозку! Художні заняття розвивають дрібну моторику, а це – стимуляція ділянок мозку, відповідальних за мислення, мову, зорову і рухову пам’ять, координацію. Під час малювання задіяні обидві півкулі головного мозку, активно виникають міжпівкульні зв’язки. У дитини розвивається просторовий інтелект і уява.


       Користувачі - діти КирилоГаннівської бібліотеки-філії   часто  проводять свій вільний час за  малюванням у бібліотеці.  Тут є все необхідне:  олівці,  фарби,  папір, великий   вибір  розмальовок.  Виставки  дитячих  робіт  з  малювання часто  експонуються  під  час  проведення бібліотечних заходів.   


   Малювання  навчає не  лише  розвивати  уяву і фантазію. Воно  вчить  порівнювати та  аналізувати. Формується гарний  почерк,  розвивається спритність і швидкість  реакції,  виробляється  посидючість і дисциплінованість


Заняття  з  малювання  розвивають  мовлення,відчуття,  зорову  увагу,  покращують   пам"ять, координацію та  просторове  мислення.


  Картина,  написана  м аленьким  художником,  є  предметом  гордості  для  будь-яких  батьків. Для  розвитку  дитини живопис цінний  не  результатом, а безпосередньо творчим  процесом.                                                                    


   Малювання  розкриває  дитячі  здібності  і  таланти,  наші  користувачі    приймають  активну  участь у   конкурсах  дитячих   малюнків і їхні  роботи  неодноразово  оцінювалися  як  одні з кращих.




   Малювання -  це  веселе  заняття,  котре  розвиває  дитину  й допомагає їй  долати стрес.  Порада  для  батьків:  дайте  дитині  свободу  самовираження і не  втручайтеся, і  хтозна -  можливо перед  вами  майбутній  Пікассо.






       


четвер, 9 березня 2023 р.

Шевченко - наш, він для усіх століть

   ЛІТЕРАТУРНА  ВІТАЛЬНЯ   ДО   ДНЯ   НАРОДЖЕННЯ  ТАРАСА   ШЕВЧЕНКА



 ТАРАСОВЕ  СЛОВО

Вірш Тараса вчу раненько,
Бо для мене він рідненький.
І казав сьогодні тато
День Шевченка - наше свято,
Бо любив він Україну
Так, як мама любить сина.
Мріяв щиро і безмежно
Про Вкраїну незалежну.
Його думка, слово, діло
Шлях в майбутнє освітили:
Уперед на новий крок 
Надихає нас Пророк.
Вірш я вивчу на "відмінно",
Теж люблю я Україну,
Щоб усім прийшло на згадку -
Ми - шевченкові нащадки.
Нехай слово Кобзаря
Світить ясно, як зоря!

          Марія Дем"янюк

  

    Ось  уже  два  століття 9 березня кожного  року  є особливою датою в нашій країні. У цей день Україна  вшановує  свого великого сина Тараса Шевченка.   І дорослі і діти йдуть до пам"ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, вшанувати великого Кобзаря  Пам"ять про геніального  поета і художника ніколи не вмре в людських серцях. Його твори житимуть вічно. Вони  завжди хвилюватимуть струни людської душі.
    
   До дня  народження Тараса Шевченка Кирило-Ганнівська бібліотека-філія  підготувала літературну вітальню "Шевченко - наш, він для усіх століть" для користувачів-дітей. Про  нелегке дитинство Тараса , його любов до рідного  краю, до місця, де він  народився та виріс розповіла бібліотекар. Під час заходу діти поринули у світ Шевченкової поезії, взяли участь у вікторині про життєвий і творчий  шлях Кобзаря. Гортаючи  сторінки його творчості, ми всі усвідомили, що Тарас  це більше ніж  митець, ця людина давно стала  символом, знаком, легендою.





 Для дорослих користувачів бібліотекар провела огляд  книжковаої виставки літератури до дня  народження  Тараса Шевченка  "Геній слова і пензля".  Відвідувачі дізналися про поетичну спадщину Кобзаря, яка налічує понад 240 творів, а живописна близько 1200 робіт, ознайомилися з літературою відомих українських письменників  , які присвятили свої твори Тарасу Шевченку.








неділя, 5 березня 2023 р.

"Майбутнє планети у наших руках"

                                     

         ІІ  ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ   ЕКОЛОГІЧНИЙ   КОНКУРС   ДИТЯЧОГО   МАЛЮНКА

        


     Користувач  Кирило-Ганнівської   бібліотеки-філії   Роман  Діана    взяла  участь   в   першому   турі    ІІ  Всеукраїнського  екологічного   конкурсу  дитячого  малюнка   "Майбутнє  планети  у  наших  руках"   за   тематичним  напрямком   "Скажемо  "Ні"   забрудненню Землі".