ГОДИНА - РЕКВІЄМ ДО ДНЯ ПАМ"ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Голодомор 1932-1933 років травмував нашу націю, залишив на її тілі глибокі психологічні, соціальні, демографічні шрами. Пік Голодомору прийшовся на весну 1933 року. Тоді в Україні від голоду помирало 17 людей щохвилини, тисяча щогодини, майже 25 тисяч щодня. За даними Асоціації дослідників Голодоморів України, в 1932-1933 роках загинули від голоду від 8 до 10 мільйонів українців...
Найбільше постраждали від голоду Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська області. Демографічні втрати на Полтавщині обчислюються сотнями тисяч загиблих. Від насильницької смерті пішли з життя люди, які творили основи буття української нації, вирощували хліб, берегли традиції, звичаї, дух, рідну мову, культуру. Дзвони пам"яті про ці жертви тривожать наші серця, закликають зробити все для увікопомнення полеглих.
" І свічка плакала в скорботі" - година-реквієм до Дня пам"ті жертв Голодомору в Україні відбулася в Кирило-Ганнівській бібліотеці-філії. Хвилиною мовчання вшанували пам"ять невинно загиблих синів і дочок України, засвітили свічки пам"яті, щоб подібна трагедія ніколи і ніде не повторилася.
В українській літературі багато творів, у яких знайшли своє відображення трагічні картини голоду 1932-1933 років. Хай гіркі слова Правди, що промовляють до нас зі сторінок творів української літератури сколихнуть наші серця і душі.
Книжкова виставка літератури"Україна пам"ятае, світ визнає"
Немає коментарів:
Дописати коментар