Варто знати, що вишивання - це "хобіотерапія", яка хоч і забирає багато часу, проте да чимало користі. По-перше, рукоділля допомагає відволіктися від повсякденних проблем. Забуваються образи і печалі, а думки упорядковуються. Чимало фахівців у галузі психології відзначають, що рукоділля вирівнює гормональний фон. За будь-якого виду такої творчості розвивається уважність, зосередженість, мислення, пам"ять, координація, уява. Вишивка допомагає при нервовій перевтомі, головних болях, пдвищеному тиску, порушеннях роботи лімфатичної і кровоносної системи. Найкращий засіб від депресії - вишивка стрічками. Історія стрічок стартує ще з античної Греції, а вишивку ними вигадали французькі аристократи. Одним з перших прихильників цього рукоділля був король Людовік ХІ, який прикрашав стрічками навіть своє взуття й закликав королівський двір вдягатись оригінально та з фантазією.
Прикрашати пишні зачіски і одяг вузькими смужками тканини було прийнято ще в доісторичні часи – про це свідчать численні знахідки археологів. Що стосується античних цивілізацій, то в їх час всілякі пов'язки і тасьма були вже більш вишуканими: розшиті золотими і срібними монетами, нитками і намистинами.
Історія вишивки стрічками має дивно довгу історію.
Зародившись у Франції в 15 столітті, шовкові стрічки почали тріумфальний хід по всій
Європі. Протягом 17-18 століть стрічками прикрашають себе не тільки жінки, алей чоловіки. В той час навіть вбрання священнослужителів прикрашалися шовковими стрічками. В музеї Вікторії і Альберта в Лондоні (найбільший у світі музей декоративно-прикладного мистецтва і дизайну, заснований в 1852 році) виставлений чоловічий костюм, прикрашений 250 ярдами стрічок.
До середини 19 століття популярність вишивки шовковими стрічками була такою, що кількість ткацьких верстатів у Базелі, провідному регіоні виробництва стрічок, зросла з 1225 в 1775 році до 7631 в 1870 році.
Моду на вишивку на одязі ввів англієць Чарльз Федерик Ворт, що заснував в 1858 році Будинок моди на Рю-де-ле-Пе. Саме Ворт зумів поєднати англійську техніку з французьким шиком.
Оздоблення суконь розкішними орнаментами, вишитими тасьмою і шовковими стрічками, стало символом високого положення в суспільстві. Сукня перетворилася на розкішну клумбу, лучною квіткою якого була жінка. Ворт також ввів моду на прикрашання вишивкою аксесуарів - чудові трояндочки і маргаритки зі стрічок прикрашали віяла, рукавички, туфлі і навіть нижню білизну.
Англія, перехопивши ініціативу, поширить техніку вишивки не тільки на Британських островах, але й у новозеландських та британських колоніях. Здібності новозеландських жінок-колоністок були настільки високі, що саме їм в 19 столітті королева Вікторія довірила прикрашання своїх нарядів.
В Австралії, де існує величезний податок на нитки і волокна з Японії, але немає податку на стрічки, цей вид рукоділля процвітає. З кожним роком число шанувальників цього виду рукоділля збільшується.
Протягом всього нашого життя зі стрічками пов'язані особливі моменти – прикрашені бантами коробки до дня народження натякають на скарби, заховані усередині.
Стрічки використовують для вираження емоцій і почуттів гордості – ними нагороджують за видатні заслуги, прикрашають одяг і інтер'єри будинків. Весільні кортежі, прикрашені стрічками, дарують відчуття свята і обіцянки щасливого майбутнього.
Атласні стрічки входять у наше життя непомітно, але залишаються в ньому назавжди. Пальці тремтять в очікуванні дотику до шовкових змійок. Матовий блиск і різноманітність фарб хвилюють душу і народжують образи дивовижних квітів. Стрічки заповнюють спочатку наші душі, потім коробки і скриньки для рукоділля. Незабаром ці ошатні смужки можна зустріти в будь-яких куточках наших будинків і квартир.
Романтична вишивка квіткових мотивів проста і легка у виконанні. Освоївши основні види стібків, можна всього за кілька годин розшити дивовижними квітами блузку, вишити картину або мішечок для сухих трав, які стануть чудовим подарунком близькій людині. І саме вишивання стрічками допоможе проявити яскраву індивідуальність вишивальниці.
Роботи, вишиті за однією і тією ж схемою, будуть відрізнятися один від одного. Адже у кожної рукодільниці стрічка лягає в стібки по-своєму. Це як почерк, який важко підробити.
У Кирило-Ганнівській бібліотеці-філії проходить виставка картин, вишитих стрічками "Світ рукотворного дива", які подарувала для бібліотеки Боряк Маргарита.
Немає коментарів:
Дописати коментар