середа, 16 жовтня 2024 р.

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХЛІБА

Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.

Люди різних національностей завжди дбайливо і трепетно ​​ставилися до хліба як до свого годувальника. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя. А в колишні часи хліб був і головною ознакою достатку в родині і благополуччя в домі.

Історія хліба налічує кілька тисячоліть. Згідно зі науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони виглядали як коржі, готувалися з крупи і води й випікалися на розпеченому камінні. Вважається, що перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. І вже тоді хліб вважався годувальником і асоціювався з сонцем. І навіть позначався з ним (в ранній писемності) одним символом – кругом з крапкою в центрі. Причому в старовину білий хліб вживали в основному люди з вищого стану, а чорний і сірий (через колір) хліб вважався їжею бідноти. Лише у 20 столітті люди дізнались про користь і поживності житнього та зернового хліба, тому він став користуватися більшою популярністю.

Наші бабусі дуже трепетно ​​і з благоговінням ставилися до випічки хліба. Цей процес вважався таїнством і був дійсно складною справою. Перед замісом тесту господиня обов’язково молилася і взагалі підходила до процесу вимішування тесту в хорошому настрої, наспівуючи душевні пісні. І весь цей час в будинку було заборонено голосно розмовляти, лаятися і плескати дверима, а перед тим як відправити коровай до печі, над ним робили хрест. Навіть у даний час в християнських храмах парафіян причащають вином і хлібом, молодих зустрічають на порозі будинку батьки з короваєм і сіллю, а відправляючи рідних в далеку дорогу, люблячі люди завжди дають їм із собою окраєць хліба.

Всесвітній день хліба – це і професійне свято працівників даної галузі, і, звичайно ж, данина поваги продукту, коли вшановують і всіх професіоналів, пов’язаних з виробництвом хліба, і сам хлібець. До того ж, це ще один привід привернути увагу широкої громадськості до проблем голоду, злиднів і недоїдання в світі. Традиційно, у Всесвітній день хліба в багатьох країнах проходять різноманітні виставки хлібної продукції, зустрічі кулінарів, пекарів і кондитерів, ярмарки, майстер-класи, народні гуляння, а також безкоштовні роздачі хліба всім нужденним, благодійні акції та багато іншого.

Спільно з Будинком культури було проведено захід «Хліб усьому голова» для учнів початкових класів. Діти дізналися про історію появи хліба, його різновиди, способи випікання, зберігання.






Вітаємо зі святом всіх, хто любить хліб, хто шанує його, хто вкладає в його створення усього себе!

 

 

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

 

Бібліотека – хаб цифрової освіти.

Кирило-Ганнівська  бібліотека-філія входить до Мережі Хабів цифрової освіти. 

Хаб цифрової освіти - це місце, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ  до сайту "Дія. Цифрова освіта" та пройти навчання з цифрової грамотності.

Саме бібліотека є тим місцем, де кожен громадянин може підвищити  свою цифрову грамотність, аби ефективно та безпечно застосувати цифрові технології щодня в роботі, в навчанні, в дозвіллі, для вирішення побутових питань.

Навчатися цифровій грамотності ніколи не пізно. Адже сьогодення диктує нові умови життя та діяльності людей різних поколінь. Тож запрошую жителів села і наших гостей завітати до нашої книгозбірні,  скористатися можливістю безкоштовного навчання та здобуття навичок з цифрової грамотності.












вівторок, 1 жовтня 2024 р.

 

1 жовтня – особлива дата для українців. У цей день відзначають свято захисників і захисниць нашої країни, які щодня борються за свободу й незалежність своєї Батьківщини.

В умовах повномасштабної війни цей день проходить в Україні втретє. Завдяки Збройним Силам, які боронять кордони нашої держави, ми маємо змогу жити під відносно мирним небом.

Сьогодні, разом з учнями школи та жителями села, відвідали могилу загиблого односельчанина Юмашева Романа Михайловича, поклали квіти та вшанували його пам'ять хвилиною мовчання. Світла пам'ять всім загиблим воїнам, що віддали своє життя боронячи Україну від ворога.